Hakkımızda

 

VİZYONUMUZ

Özel TÜRSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi yöneticileri, eğitim tesisleri ve olanakları, profesyonel eğitmenleri ve öğrencileri ile birlikte kendi kültürünü oluşturur ve bu kapsama girenlerden, görünüş ve davranışıyla bu kültürün bir parçası olmasını bekler.

 

MİSYONUMUZ

Seçkin eğitmenlerle, günümüz teknolojisini mümkün olan en üst seviyede kullanarak, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek suretiyle turizm sektörünün gereksinim duyduğu nitelikli personeli, turizm meslek liselerini Türkiye genelinde yaygınlaştırarak sektöre kazandırmak ve bu alanda lider konuma gelmek

 

OKULUMUZ HAKKINDA

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından kurulmuş olan lisemiz, gelecek planlarında turizm sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen öğrenciler için sınırsız olanaklar sunuyor. TÜRSAB’ın Bilkent Üniversitesi’nin akademik danışmanlığında kurmuş olduğu lisemizde turizm sektörünün gereksinim duyduğu nitelikli personelin en iyi şekilde yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Okulumuzda öğrencilerin kendi seçimlerine bağlı olarak iki dalda eğitim veriliyor: Seyahat Acentacılığı ve Otel İşletmeciliği. Okulumuzda her iki bölüm dahilinde; yabancı dil eğitimi yoğun olarak veriliyor ve okuldan mezun olan öğrencinin mesleki bilgilerinin yanında, bir yabancı dili mümkün olan en üst düzeyde kullanabiliyor olması hedefleniyor.

Özel TÜRSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, ikinci sınıftan itibaren; tamamen okul idaresi tarafından belirlenen Türkiye’nin önde gelen otelleri ile seyahat acentalarında staj yapma şansını elde ediyorlar. Henüz lise yılları itibariyle Türkiye’nin önde gelen turizm kuruluşlarında staj yapma imkanı bulan okulumuz öğrencileri, edindikleri birikimler ile şimdiden gelecek kariyer fırsatlarını planlamaya başlıyorlar.

Okul içerisinde mevcut uygulama derslikleri ile; teorik derslerin yanı sıra, öğrencilere yeteri derecede pratik yaptırılması ve meslek ile ilgili her türlü donanıma sahip olmaları amaçlanıyor. Okulumuzda, Mutfak Uygulama Dersliği, Ön Büro, Kat Hizmetleri Uygulama Derslikleri ve bilgisayar laboratuarları mevcut.

http://portatifotogaraj.com/

 

Geniş basılı kaynağa sahip kütüphanesi ile birlikte okulumuz her türlü çalışma ve araştırma imkanını öğrencilerine sunuyor.

Özel TÜRSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisemizin en önemli özelliklerinden bir tanesi de, yıl boyu düzenlenen seminerler, eğitimler ve bilgilendirme toplantıları. Turizm sektöründe isim yapmış kişiler, turizm duayenleri, uluslar arası turizm örgütleri yetkilileri okulda sıklıkla seminerler veriyor. Okulumuz öğrencileri turizm sektörünün başarılı isimleri ile bir araya gelme ve deneyimlerinden faydalanma fırsatını yıl boyu yakalıyorlar. Bunun yanısıra okul idaresi tarafından pek çok otele ve seyahat acentasına inceleme gezileri düzenlenerek, “Pratik-Uygulama-Gözlem” üçlüsünün mümkün olduğunca sık bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Maksimum on beş kişilik  sınıflarda, seçkin eğitmen kadroları ile geleceğin turizmcileri, yöneticileri yetişiyor. Özel TÜRSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisemize kaydolmak için, bugün Türkiye’nin ekonomisinde, gelişiminde yaşamsal bir noktaya gelmiş olan turizm sektöründe kariyer yapmayı hedeflemek yeterli; ilköğretimi bitiren ve turizmci olmak isteyen tüm öğrenciler okulumuza başvurabilir.

Turizm Meslek Eğitimi ile sektör arasında köprü kuran bu öncü, örnek “Özel TÜRSAB Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi” genç turizmci adaylarını, meslek yaşamlarına hazırlama yönündeki faaliyetlerini sürdürüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ücretsiz porno